Hasiera » Ikastola » Nor da nor Harrobian

Nor da nor Harrobian

ZUZENDARITZA

Fernando Garrigós Gabilondo fgarrigos@harrobia.net

IKASKETA BURUTZA

Nagore Susial Alvarez nsusial@harrobia.net

ZUZENDARITZA TALDEA

Fernando Garrigós Gabilondo (Zuzendaria)
Nagore Susial Alvarez (Ikasketa Burua)
Agurtzane Kamiruaga Markaida (Idazkaria)
Txabi del Corte Elduayen (Zerbitzuak)
Jonathan Carrillo Luengas (IKT arduraduna)
Vicky Elorriaga Espinosa (orientatzailea)

 

Harrobiako barne antolamendua eta jarduera-arautegia ikusi.

LEHENENGO MAILA

Tutorea

Joseba Bilbao Requena jbilbao@harrobia.net

Irakasleak

Joseba Bilbao Requena jbilbao@harrobia.net

Nagore Susial Alvarez nsusial@harrobia.net

Jonathan Carrillo Luengas sistemak@harrobia.net

Adriana Sánchez Arroyo asanchez@harrobia.net

BIGARREN MAILA

Tutorea

Nagore Susial Alvarez nsusial@harrobia.net

Irakasleak

Nagore Susial Alvarez nsusial@harrobia.net

Joseba Bilbao Requena jbilbao@harrobia.net

Txabi del Corte Elduayen txabi@harrobia.net

ESKAINTZA OSOA

Lehenengo maila

Tutorea

Rita Intxaurraga Larrañaga rintxaurraga@harrobia.net

Irakasleak

Rita Intxaurraga Larrañaga rintxaurraga@harrobia.net

Raúl Sánchez García rsanchez@harrobia.net

Txabi del Corte Elduayen txabi@harrobia.net

Ibai Orozko Agorria  iorozko@harrobia.net

Bigarren maila

Tutorea

Raúl Sánchez García rsanchez@harrobia.net

Irakasleak

Raúl Sánchez García rsanchez@harrobia.net

Txabi del Corte Elduayen txabi@harrobia.net

Rita Intxaurraga Larrañaga rintxaurraga@harrobia.net

Adriana Sánchez Arroyo asanchez@harrobia.net

ESKAINTZA PARTZIALA

Erdi mailako zikloa

Tutorea

Nerea Varela Casares nvarela@harrobia.net

Irakasleak

Nerea Varela Casares nvarela@harrobia.net

Goi mailako zikloko

Tutorea

Xabier Aranburu Rodríguez xaranburu@harrobia.net

Irakasleak

Xabier Aranburu Rodríguez xaranburu@harrobia.net

LEHENENGO MAILA

Tutorea

Ander Mendia Etxebarria amendia@harrobia.net

Irakasleak

Aritz Basauri Castellanos abasauri@harrobia.net

Ander Mendia Etxebarria amendia@harrobia.net

Josu Cobelo Etxebarria jcobelo@harrobia.net

Igor Hermoso Aspiazu  ihermoso@harrobia.net

Txabi del Corte Elduayen txabi@harrobia.net

BIGARREN MAILA

Tutorea

Josu Cobelo Etxebarria jcobelo@harrobia.net

Irakasleak

Josu Cobelo Etxebarria jcobelo@harrobia.net

Ander Mendia Etxebarria amendia@harrobia.net

Aritz Basauri Castellanos abasauri@harrobia.net

Adriana Sánchez Arroyo asanchez@harrobia.net

Txabi del Corte Elduayen txabi@harrobia.net

LEHENENGO MAILA

Tutorea

Amaia Abarrategi Aranceta aabarrategi@harrobia.net

Irakasleak

Amaia Abarrategi Aranceta aabarrategi@harrobia.net

Nagore Txintxurreta Isasi ntxintxurreta@harrobia.net

Adriana Sánchez Arroyo asanchez@harrobia.net

Esther Arana Carrera earana@harrobia.net

BIGARREN MAILA

Tutorea

Adriana Sánchez Arroyo asanchez@harrobia.net

Irakasleak

Nagore Txintxurreta Isasi ntxintxurreta@harrobia.net

Amaia Abarrategi Aranceta aabarrategi@harrobia.net

Adriana Sánchez Arroyo asanchez@harrobia.net

HEZIKETA ZIKLOAK

Agurtzane Kamiruaga Markaida idazkaritza@harrobia.net

KIROL IRAKASKUNTZAK

Agurtzane Kamiruaga Markaida idazkaritza@harrobia.net

LANERAKO HEZIKETA

Beatriz Gonzalez Perez idazkaritza@harrobia.net

KOMUNIKAZIOA

Nagore Amezaga namezaga@harrobia.net

ORIENTAZIOA

Vicky Elorriaga Espinosa velorriaga@harrobia.net

EKINTZAILETZA

Txabi del Corte Elduayen txabi@harrobia.net

IKT ARDURADUNA

Jonathan Carrillo Luengas sistemak@harrobia.net

ENPRESAK–TKGUNE

Zuriñe Álvarez González zalvarez@harrobia.net

ORGANO ERABAKITZAILEAK

Bazkideen asanblada

Astileku Ikastola (17 ordezkari)
Bihotz Gaztea Ikastola (13 ordezkari)
Langileak (6 ordezkari)
Erakunde Kolaboratzaileak (2 ordezkari)

ZUZENDARITZA ORGANOAK

Artezkaritza Kontseilua

Lehendakaria Jose Felix Ruiz Santamaria (Astileku)
Lehendakari ordea Ainhoa Urzelai Pinedo (Bihotz Gaztea)
Idazkaria Txabi del Corte Elduayen (Langile bazkidea)
Batzordekidea Sonia Lozaya (Bihotz Gaztea)
Batzordekidea Jesus Maria Bilbao Curiel (Asti Leku)
Batzordekidea Josefina San Miguel Vicuña (Astileku)
Batzordekidea Aitor Sangroniz Akarregi (Ulibarri)

Gerentzia

Fernando Garrigós Gabilondo fgarrigos@harrobia.net

Harrobia Fundazioa 2006an jaio zen, zazpi ikastola elkartu zirenean; honako zazpi hauek hain zuzen: Bilboko Abusu eta Urretxindorra, Santurtziko Bihotz Gaztea, Galdakaoko Eguzki Begi, Balmasedako Zubi Zaharra, Trapagarango Itxaropena eta Leioako Betiko Ikastola.

Zazpien artean Harrobia Fundazioa sortu zuten, Harrobi plazan dagoen Harrobia eraikuntzaren titularra dena. Ikastolek Harrobia eraikuntza Lanbide Heziketara bideratutako dute.

Bi urte arinago, 2004ko irailean hain zuzen, ikastolen kolektiboak publikoki adierazi zuen Lanbide Heziketa arloan sartzeko asmoa, helburu bikoitzarekin; alde batetik, euskararen normalizazioa sustatzea esparru horretan, derrigorrezko hezkuntzan eta batxilergoan ordura arte egin zen bezala. Beste alde batetik, sektore horretan ikastolen eredua zabaltzea ekimen sozialaren eredu bezala.

Aipaturiko zazpi ikastolek osatzen duten Harrobi Fundazioak bere egin zituen helburu horiek eta Bizkaiko hiriburuan gauzatzea erabaki zuen. Bada Harrobia Fundazioaren asmoa Bizkaiko beste ikastola batzuk proiektuan integratzea.

Xede-orokorrak:

  1. Lanbide-heziketa eta Euskarazko Prestakuntza eta Enplegu jarduerak sustatzea.
  2. Enpresak, -Gizarte ekonomia oinarritzat dutenak nagusiki- sustatzea ere, betiere, horien jarduera euskaraz garatzeko konpromisoa badute.

Helburu zabal horien barne jarduera zehatzagoak eta garrantzitsuagoak ere izango dira, hona hemen jarduera horien zerrenda:

  • Prestakuntzarako eta Enplegua eta Enpresak, -Gizarte ekonomia oinarritzat dutenak nagusiki- Sustatzeko zentroa ezartzea.
  • Derrigorrezko irakaskuntzaren osteko irakaskuntzan euskarak duen egoera ikertzea.
  • Euskara lan-munduan barneratzeko aukerak zein diren ikertzea.

Izena eman informazio osoa jasotzeko.

BIKAIN!